سامانه نيما و پيشى گرفتن عرضه ارز بر تقاضاى آن نقش مهمى در ثبات اين روزهاى بازار ارز دارد

رئیس کل بانک مرکزی، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، متنوع سازی درآمدهای ارزی، تعیین نقشه راه برای صادرات کشور و از همه مهمتر ثبات در سیاستها، از اهم موضوعات سیاست‌گذاری در کشور است.

مازندران/کشاورزی

بهره‌برداری چند باره از اراضی کشاورزی چالش برانگیز است

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور مازندران گفت: فرآیند کشت دوم تبعات جدی را در اراضی کشاورزی به وجود می‌آورد اما استقبال گسترده‌ای که در کشور ما از کشت دوم شد، در جاهای دیگر دنیا نشده و کشورهایی که اقدام به کشت دوم می‌کنند از نظر اقلیمی با کشور ایران تفاوت دارند.

ترامپ، آمریکا را به "محور شرارت" وارد کرده است

"این بار فرق می‌کند. آمریکا سابقه‌ای طولانی در شکست مفتضحانه، اشتباه و ایجاد فاجعه در خاورمیانه دارد اما خیانت دونالد ترامپ به کردها تقریبا غیرممکن بود. این کار همه شکست‌های پیشین آمریکا را یک‌جا در خود دارد و با قرار دادن آمریکا در موضع دشمنانش و استقبال از بدترین ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها، از این هم فراتر می‌رود. این بار آمریکا به محور شرارت پیوسته است."

حرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) در چند روز مانده به اربعین

هر ساله در چند روز مانده به اربعین حسینی، زائرین، دسته‌های عزاداری و موکب‌های که از نقاط مختلف خود را به کربلا رسانده‌اند، درحرمین امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) حضور پیدا می‌کنند تا ارادت خود را به اهلبیت (ع) ابراز کنند.

تکذیب سهمیه بندی کارت‌های سوخت شخصی

در حالی که برخی از افراد که با کارت شخصی سوخت برای دریافت بنزین اقدام می‍کنند از قطع نازل بعد از دریافت ۳۰ لیتر بنزین شکایت دارند، اما به گفته شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‍های نفتی، سقفی برای دریافت بنزین با کارت‍های سوخت وجود ندارد و سهمیه‌بندی این کارت‌ها تکذیب می‌شود.

مازندران/اقتصادی

اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پیش‌رونده

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه پیش‌بینی‌شده امسال حدود 900 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و خدماتی داده شود، گفت: از بانک مرکزی خواستم 100 هزار میلیارد آن را با نظر وزیران صنعت، جهاد یا دیگر وزیران برای واحدهایی که نقش پیش‌رونده دارند، اختصاص دهند که این امر موردقبول رئیس‌کل بانک مرکزی قرار گرفت.


برگزیده
یاداشت